Vėžiavimas


Bučiukais – tai pasyvus vėžiavimo būdas. Bučiukai dažniausiai į vandenį panardinami iš vakaro, o ryte ištraukiami. Į bučiuko vidų dedamas masalas vėžiams suvilioti ir panardinama į vandens telkinio dugną. Šiuo būdu gaudomi siauražnypliai, žymėtieji ir rainuotieji vėžiai.Samteliais – tai aktyvus vėžiavimo būdas. Samteliais dažniausiai pradedama gaudyti temstant, o baigiama švintant. Samteliai traukiami iš vandens vidutiniškai 10–30 min. laikotarpiu, tai priklauso nuo vėžių mitybos aktyvumo. Gaudant samteliais į jų vidų rišami įvairūs masalai. Šiuo būdu galima gaudyti visas Lietuvoje gyvenančias vėžių rūšis išskyrus plačiažnyplius.Rankomis – vėžiai gaudomi sekliuose ir skaidriuose vandens telkiniuose. Šis būdas dažniausiai naudojamas naktį, braidant vandenyje ir pasišviečiant žibintuvėliu. Gaudomos tik invazinės Lietuvoje gyvenančios vėžių rūšys – žymėtieji ir rainuotieji.
Tinkleliu​​ – vėžiai dažniausiai gaudomi sutemus ir skaidriuose vandens telkiniuose. Priekrantėje prismaigstoma masalų vėžiams privilioti. Kai vėžys ateina maitintis, vėžiautojas tinklelį užmeta ant vėžio ir ištraukia į krantą. Naudojama žymėtųjų ir rainuotųjų vėžių gaudymui.VIETINĖS RŪŠYS
PLAČIAŽNYPLIS VĖŽYS: GRIEŽTAI DRAUDŽIAMA GAUDYTI.
SIAURAŽNYPLIS VĖŽYS: gaudymo laikotarpis 07.15 – 10.15d.
Naudojami ne daugiau, kaip 5 gaudymo įrankiai (bučiukai arba samteliai). Ne ilgesnė kaip 100 cm, ne platesnė kaip 50 cm ir ne aukštesnė kaip 50 cm arba ne didesnio kaip 100 cm pagrindo skersmens ir ne aukštesnė kaip 50 cm gaudyklė. Sugauti galima ne daugiau 50 vnt. Imti mažesnius negu 10 cm draudžiama. Nuo rugsėjo 16 d. iki spalio 15 d. be žvejo mėgėjo kortelių ar neturint nemokamos žvejybos teisės Taisyklių 3 priede nurodytuose upių ruožuose, išskyrus rainuotųjų ir žymėtųjų vėžių gaudymą bučiukais ir samteliais vėžiams gaudyti. Reikalingas žvejo mėgėjo leidimas.


INVAZINĖS RŪŠYS
ŽYMĖTASIS IR RAINUOTASIS VĖŽIAI: gaudomi ištisus metus. Sugavimo kiekiai neribojami. Dydis neribojamas. Reikalingas žvejo mėgėjo leidimas. Griežtai draudžiama platinti po vandens telkinius.
LR Aplinkos Ministerijos įstatymai: https://lasd.lt/lristatymai